Code Monkey

Strona główna / Moduły / Code Monkey

Moduł, który pozwoli dziecku postawić pierwsze kroki w opanowaniu komputera i zaskoczy rodziców, jak szybko dziecko może przyswoić podstawowe zasady pracy z komputerem i algorytmami.

Dziecko dowiaduje się, jak działa komputer, jakie programy są potrzebne do jego działania i jakie urządzenia można do niego podłączyć, uczy się obsługi klawiatury i myszki, pracy z plikami i programami, uczy się bezpiecznej pracy z komputerem oraz zabezpieczeniem komputera przed złośliwym oprogramowaniem, a także wielu innych przydatnych w przyszłości rzeczy. 

W trakcie modułu dziecko opanuje takie pojęcia jak algorytmy i pętle, tablice i funkcje, zapozna się z edytorami graficznymi oraz nauczy się obsługi komputera na poziomie zaawansowanym. Stworzy kilka własnych projektów informatycznych.

Czas trwania modułu - 1 miesiąc

Wiek - od 6 lat


Zarezerwuj miejsce

CodeMonkey to platforma do gier z intuicyjnym interfejsem do nauki podstawowych zasad programowania. Zajęcia odbywają się w angażujący i zabawny sposób, dzięki czemu uczniowie zdobywają podstawowe umiejętności kodowania w prawdziwych językach i wykazują duże zainteresowanie kontynuacją nauki.

W trakcie nauki dzieci stają się bardziej uważne i sumienne, nieustannie pracują z kodem i rozwijają prawidłowe nawyki podczas ich pisania, rozwijają myślenie obliczeniowe, a także uczą się:

  • definiować sens zadania;
  • rozbijać zadania na elementy, aby skupiać się na najważniejszych;
  • sporządzać algorytmy implementacji;
  • przemyślać programy i ustawiać je;
  • pracować samodzielnie i w zespole z rówieśnikami.

Ta strona używa plików cookies (cisteczka). Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację polityki prywatności strony.
OK